EIB voorziet forse daling hypotheekschuld
09-02-2012 06:35
0 reacties
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hypotheekschuld zal op langere termijn niet toenemen, maar significant dalen. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een donderdag gepubliceerd onderzoek.
Door de vergrijzing en het loskomen van een aflossingsgolf vanaf 2015 zal de hypotheekschuld dalen in verhouding tot het bruto binnenlands product. Het EIB verwacht dat er in de periode 2015 tot en met 2030 voor in totaal 220 miljard euro wordt afgelost. Volgens De Nederlandsche Bank bedroeg de totale hypotheekschuld medio 2011 644 miljard euro.
Het EIB keek ook naar de invloed van strengere regels bij het verstrekken van hypotheken op de woningmarkt. Volgens het instituut zijn vooral starters geraakt door de hogere eisen. Die groep zou gebaat zijn bij een volledige afschaffing van de overdrachtsbelasting (ovb) of een vrijstelling daarvan. In dat laatste geval betalen kopers van relatief goedkope woningen, bijvoorbeeld starters, geen ovb, maar blijven kopers van duurdere huizen nog wel gedeeltelijk bijdragen aan die belasting.
Gordon belaagd
23-05'Ik voelde me een clown als stripper' 23-05Sean Penn schaamt zich voor zijn gedrag 23-05Presidentsverkiezingen in Egypte 23-05Matteo van der Grijn weer Soldaat van Oranje 23-05Matteo van der Grijn weer Soldaat van Oranje 23-05Matteo van der Grijn weer Soldaat van Oranje 23-05'Johnny en Vanessa willen relatie redden' 23-05Wijkbewoners willen Adam Yauch Park 23-05Brabant hard geraakt door financiële crisis
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
16-05Ontsnapte stier veroorzaakt chaos in Almere 16-05Oefening brandweer draait uit op echte brand 16-05Parijse naaktdanseressen in staking 17-05Soldaat krijgt na halve eeuw alsnog medaille 17-05Yolanthe afgebrand op Twitter 18-05Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen 20-05Tiener jarenlang opgesloten na politieblunder 18-05Drankrijder gepakt na achtervolging te fiets 18-05Verdachten internetfilmpje weer thuis 16-05Kamer verwerpt plan Wilders over eurofondsMeeste reacties
19-05Frankrijk: geen taboes bij informele EU-top1 22-05Zedenzaak weer aan bod op rechtbank1




