Fysiotherapeuten uitgeknepen

Door: Hans van Mourik | 18-12-2011 00:25
1 reacties

De Gorinchemse fysiotherapeuten voeren actie tegen zorgverzekeraars. De fysiotherapeuten zijn boos. Middels een brief een diverse zorgverzekeraars uiten de fysiotherapeuten hun ongenoegen over de overeenkomst die is aangeboden. Het contract bevat o.a. kwaliteits- en beheersmodellen die afwijken van de landelijke gemaakte kwaliteitsafspraken.
Met fysiotherapie is men snel weer in beweging. Onlangs heeft het kabinet wegens bezuinigingen wijzigingen aangebracht in de chronische lijst. Hierdoor zijn o.a. een aantal reumatische- en hart-, vaat- en lymfevataandoeningen komen te vervallen in de basisverzekering. Het is dus goed mogelijk dat men fysiotherapie nodig heeft voor een aandoening en dat die helemaal niet of maar gedeeltelijk wordt vergoed vanuit de basisverzekering.
Om toch verzekerd te zijn van fysiotherapie, de beweegzorg, kan men een passende aanvullende verzekering afsluiten, waarin voldoende behandelingen fysiotherapie zijn opgenomen. Het kan makkelijk gebeuren dat men onverwacht een beroep moet doen op de hulp van de fysiotherapeut. Bijvoorbeeld bij sportblessures of na een ongelukje.
Een aantal zorgverzekeraars biedt 100% verzekering aan de patiënt voor fysiotherapie / beweegzorg af te sluiten, maar in de praktijk wordt de fysiotherapeut niet uitbetaald. Kortom de patiënt heeft betaald, maar de zorgverzekeraar kost het niets. Voor de Gorinchemse fysiotherapeuten is de maat vol. Het is nu tijd voor actie.
Woensdag 21-12-2011 zal onder andere actie gevoerd worden in Amersfoort. Een petitie wordt aangeboden bij het AGIS bolwerk. Ook fysiotherapeuten uit Gorinchem en omstreken zullen daar naar toe gaan. Ook andere zorgverzekeraars worden met brieven bestookt.
Om goed verzekerd te zijn van de beweegzorg is het noodzakelijk om voor het einde van het jaar de verzekeringspolis te bekijken. Wie meer informatie wil hebben, neem contact op met de behandelend fysiotherapeut of kijk op de gezamenlijke site van het Gorinchems Fysiotherapeuten Overleg (GFO) http://www.fysiogorinchem.nl

Reacties

Hans van Mourik op 20-12-2011 17:56

Rectificatie:Voor het geval dat iedereen morgen naar mijn praktijk adres komt in Gorinchem komt. Fysiotherapeutenactie Woensdag 21 december 2011 AmersfoortRegionaal Genootschap Fysiotherapie Midden NederlandVerzamelen:14.00 uur voor Centraal Station Amersfoort (voorzijde) vandaar naar het AGIS bolwerk.

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.

Meeste reacties

Agenda

Vandaag

16.00 - 1We Academy TrainingGorinchem

Maandag 27 februari 2012

09.00 - Snelcursus schaatsenGorinchem19.30 - Jaarlijkse ...Gorinchem

Donderdag 01 maart 2012

20.15 - Lezing over Aura'sGorinchem

Zaterdag 03 maart 2012

16.00 - Hanco Kolk bij de EtageGorinchem

Woensdag 07 maart 2012

20.00 - Lezing Maurice SwircGorinchem20.00 - Lezing Maurice SwircGorinchem20.00 - Lezing Maurice SwircGorinchem

Dinsdag 13 maart 2012

16.00 - Cursus English for KidsGorinchem19.30 - Cursus ItaliaansGorinchem

Meer agenda-items >