Politie houdt sigarettendieven aan na achtervolging

05-02-2012 12:32
1 reacties

GORINCHEM - Vier mannen van respectievelijk 17, 20, 24 en 29 jaar uit Rijswijk (ZH), Den Haag en Lunteren zijn zaterdagochtend om 04.20 uur aangehouden op de A15 bij Sliedrecht. Kort voor hun aanhouding had een inbraak plaatsgevonden bij een tankstation aan de Banneweg in Gorinchem. Hierbij werden sigaretten buitgemaakt. De daders reden de stad uit en de A15 op in de richting van Rotterdam. Ter hoogte van Sliedrecht werden ze opgemerkt door uitkijkende agenten, die direct achter de mannen aangingen. De verdachten kozen ervoor in de dichte mist met 140 kilometer per uur te gaan rijden in de hoop de agenten van zich af te schudden. Op de afrit Sliedrecht-West remde de bestuurder hard af waardoor hij in de slip terechtkwam. De auto kwam tegen de vangrail tot stilstand. De vier inzittenden konden eenvoudig worden aangehouden. Kennelijk wilden ze hun buit lozen want de afrit lag bezaaid met weggegooide sigaretten. Agenten hebben ze alle gevonden en in beslag genomen. De 29-jarige man klaagde over pijn in zijn nek en is naar een ziekenhuis in Dordrecht gebracht. Zijn collega-dieven brachten de rest van de nacht in de cel door.

Reacties

Kiriakos Gelinos op 05-02-2012 22:24

Hadden de dieven niet op een later tijdstip aangehouden kunnen worden? Was het nummerbord van de auto niet bekend? Staan er geen camera's bij een benzinepomp? Werd er niet onevenredig veel risico genomen in het licht met de ernst van de gebeurtenis, de inbraak? Als ik even google dan vindt ik veel ongelukken, met dodelijke afloop zelfs na achtervolgingen (wat is de relatieve frequentie achtervolging/ongeluk/dodelijke afloop). Was het politiebeleid op dit gebied niet onlangs onderwerp van discussie in nieuwsuur? De politie neemt een risico lijkt mij iedere keer dat ze een beslissing nemen om iemand te achtervolgen. Buiten de passangiers loopt iedere medeweggebruiker bij dit beleid verhoogd risico lijkt me, zeker als dit middel relatief vaak ingezet wordt (voor minder grote misdrijven). Natuurlijk is het de politietop die een afweging moet maken nadat de risico's in kaart zijn gebracht en afgewogen worden ten opzichte van de voordelen. Gelukkig is het dit keer goed afgelopen. Verder doen de agenten op straat gewoon hun werk uit richtlijnen lijkt me. Ik vindt dan ook dat deze agenten die zelf ook risico lopen als ze in de achtervolging gaan zeer knap en dapper werk af hebben geleverd. Maar plaats toch enkele kantekeningen betreft politiebeleid.
 

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.

Agenda

Zaterdag 26 mei 2012

09.30 - Fietstochten Lopend ...Schelluinen13.00 - Fashion & Beauty BeursGorinchem16.00 - AFAS SprookjesconcertGorinchem20.00 - Karaoke in ElektraSliedrecht

Zondag 27 mei 2012

09.00 - Varende PinksterbrunchGorinchem

Vrijdag 01 juni 2012

20.00 - duveltjesrockGorinchem

Zaterdag 02 juni 2012

11.00 - Landelijke bijeenkomst ...Gorinchem

Zondag 03 juni 2012

10.00 - Gastendienst NGK SleeuwijkSleeuwwijk

Dinsdag 05 juni 2012

18.00 - Avondvierdaagse GorinchemGorinchem

Vrijdag 08 juni 2012

18.00 - EK Voetbal op Grote ...Gorinchem

Meer agenda-items >