Afbeelding
Schoon Gorinchem

World Cleanup Day in Gorinchem

zaterdag 20 september 2025 10:00 tot 12:00

Burgerinitiatief Schoon Gorinchem roept inwoners op om zaterdag 20 september de handen uit de mouwen te steken en de stad op te poetsen. De grootste jaarlijks terugkerende wereldwijde opruimactie, de World Cleanup Day, is een goed moment om de mooiste vestingstad van Nederland van zwerfvuil te ontdoen. Burgerinitiatief Schoon Gorinchem gaat op die ochtend schoonmaken in de Lingewijk en vraagt buurtbewoners en andere Gorcumers op om mee te helpen.

Om half 10 is buurthuis De Bogerd het startpunt met koffie, thee, limonade. Van 10 tot 12 uur wordt er opgeruimd, zodat de wijk op de Wijkontmoeting / Burendag van het weekend daarna er op en top uitziet. In de week voor de World Cleanup Day gaan de scholen uit de wijk en de buitenschoolse opvang al aan het werk.
Gewoon zelf aan de slag in de eigen buurt kan natuurlijk ook. Bij Waardlanden zijn schoonmaakmaterialen verkrijgbaar, zolang de voorraad strekt.
Wie meer wil weten of mee wil doen kan mailen naar schoongorinchem@gmail.com maar ook zonder aanmelding is men van harte welkom.