Afbeelding
Aangeleverd

Hedendaags Kruit van Kim Verschoor in Kruitmagazijnen in Gorinchem

zondag 1 maart 2026 15:00

De tentoonstelling Hedendaags Kruit van kunstenaar Kim Verschoor opent zondag 1 maart om 15.00 uur. Deze tentoonstelling is het resultaat van een visueel onderzoek waarin de tentoonstellingslocatie, de Kruitmagazijnen, centraal staat. De locatie, onderdeel van de Gorinchemse vesting, roept bij de kunstenaar vragen op die zij verbindt aan de hedendaagse werkelijkheid. De antwoorden die zij vindt, vertaalt zij naar krachtige visuele beelden.

Verschoor stelt zichzelf vragen als: hebben we vandaag de dag nog kruitmagazijnen en bunkers nodig om ons te beschermen? De kruitmagazijnen waren bomvrij — maar wat zijn de explosieven van nu? Waar komt het gevaar tegenwoordig vandaan? En wat is vandaag het meest bedreigende explosieve middel? Is dat fysiek, of misschien van een andere aard? De kunstenaar lokaliseert het hedendaagse gevaar in big tech, sociale media en games, met bijzondere aandacht voor de verslavende werking ervan. Tijdens haar ontwerpproces heeft zij dit abstracte gevaar teruggebracht tot één essentiële en prangende vraag: ‘Hoe zien bewapening, bescherming en afweer er eigenlijk uit?’

Kim Verschoor geeft 22 maart een presentatie over haar werk in de Kruitmagazijnen. Daarna brengt ze een bezoek aan de bijzondere collectie geometrisch abstract werk van Strand Links. Kim Verschoor is beeldend kunstenaar met een achtergrond in grafische en visuele vormgeving. Na het behalen van haar master Social Education aan de Universiteit Utrecht werkte ze als consultant en interactieontwikkelaar. De drang om te ontwerpen en te maken bracht haar vervolgens naar de Willem de Kooning Academie waar ze afstudeerde in grafische vormgeving. Sindsdien werkt ze als autonoom beeldend kunstenaar.

Voor meer informatie over het werk:  www.kimverschoor.nl

Locatie