Afbeelding
Aangeleverd

Stoomboot Jan de Sterke maakt Lingetocht

zaterdag 22 augustus 2026 10:30

Jan de Sterke maakt zaterdag 22 augustus extra vaartochten over de Linge. De ketel wordt daarvoor opnieuw opgestookt en belangstellenden kunnen meevaren met de historische stoomboot uit 1913.

Er vertrekken die dag drie twee uur durende tochten vanuit Gorinchem, om 10.30, 13.00 en 15.00 uur. De route voert langs het industriegebied, Arkel, het voetveer bij Spijk en het natuurgebied richting Kedichem, waarna de boot terugkeert naar Gorinchem. Tijdens de tocht geeft de bemanning uitleg over de originele, 113 jaar oude stoommachine. De machinekamer is te bezichtigen en onder begeleiding van de machinist mogen bezoekers mogelijk zelfs een paar kolen op het vuur scheppen.

De Jan de Sterke onderging eerder dit jaar een omvangrijke restauratie, waardoor het varende monument weer jarenlang behouden kan blijven. De stoomsleepboot maakt deel uit van het Varend Erfgoed en heeft de status van Nationaal Monument.

Kaarten voor de Lingetochten kosten  €22,50 per persoon, dat is inclusief 1 consumptie (koffie, thee, cola, etc) per persoon, en zijn uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar via de website. Opstappen kan aan de Ondervloed, bereikbaar via de trap bij de Korenbrug of via de trap naast molen Nooit Volmaakt.

De stichting vraagt daarnaast aandacht voor de Vriendenactie. Met een bijdrage als vriend ondersteunen donateurs het behoud van de historische stoomsleepboot. De Vrienden lopen nu namelij circa €4000,-aan inkomsten mis, die hard nodig is voor de kolen, onderhoud en verzekering. Aan het vrienden worden zijn verschillende voordelen verbonden. Meer informatie, tickets en een verslag van de recente restauratie zijn te vinden op www.jandesterke.nl.