Het verleden herleeft in Spijk: Enny de Bruijn brengt ‘Het IJzeren Veulen’ tot leven
11 november 2025 om 16:57 Activiteiten Deel je nieuwsSPIJK Op vrijdagavond 21 november organiseert de Historische Vereniging Spijk en Vogelswerf een lezing over ‘Het IJzeren Veulen’, verzorgd door schrijfster, journaliste en onderzoeker Enny de Bruijn.
Enny de Bruijn is gefascineerd door mensen uit het verleden, en vooral door de manier waarop grote historische gebeurtenissen zichtbaar worden in de kleine verhalen van gewone mensen. In haar boeken, die gebaseerd zijn op nieuw onderzoek maar geschreven voor een breed publiek, brengt ze deze geschiedenis tot leven.
Tijdens de lezing vertelt Enny over de wereld die centraal staat in haar boeken ‘De hoeve en het hart’ en ‘Het IJzeren Veulen’: een 17e-eeuws boerendorp in het Gelderse rivierengebied. Ze neemt het publiek mee in verhalen over het dagelijks leven van toen – over boerenwerk, handel, oorlog, religie, relaties, opvoeding en school. Ook bespreekt ze de verschillen tussen beide boeken.
De avond wordt ondersteund met prachtig beeldmateriaal en tal van leuke details over het 17e-eeuwse dorpsleven.
De lezing begint om 20.00 uur in Dorpshuis De Lindehof, Spijkse Kweldijk 53 in Spijk. De toegang bedraagt € 3,00. Iedereen is van harte welkom!













