Motorrijders komen om het leven

24 mei 2026 om 22:54

GORINCHEM Een 24-jarige motorrijder uit Gorinchem is zaterdagochtend 23 mei om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval in een bocht op de Van Andel Spruytlaan. De motorrijder raakte in de berm en de motor klapte tegen een lantaarnpaal aan. De motorrijder is nog gereanimeerd maar alle hulp mocht niet meer baten.

Woensdagavond overleed een 26-jarige motorrijder uit Gorinchem bij een ongeval op de Graaf Reinaldweg in Vuren. De man verloor rond 18.45 uur de macht over het stuur, kwam ten val en belandde in de berm. Het slachtoffer reed op dat moment met een groep motorrijders over de provinciale weg. De motorrijder is nog gereanimeerd, maar hulp mocht niet meer baten.


Vestingwandeling

GORINCHEM Gorinchem is niet alleen uitgeroepen tot de mooiste vesting van Nederland, maar Gorinchem is ook de grootste van de overgebleven vestingen in Nederland die nog een volledige vestingwal rondom de stad hebben. En dat is best uniek. Het is dan ook de moeite waard om eens een vestingrondleiding te boeken. 

Tijdens deze rondleiding komt men onder andere te weten wat een Courtine en een Poterne zijn en wat er zit achter de geheimzinnige deuren in de vestingwal. Zondag 31 mei om 14.00 uur is de rondleiding over de oostzijde van de vesting. De wandeling start bij de fontein op de Grote Markt. Deelname is alleen mogelijk na aanmelding via www.vestinggorinchem.nl


Derde editie the Hunt

GORINCHEM De buurt rondom het Gijsbert van Andelpark verandert vrijdag 19 juni  in het speelveld van The Hunt: een spannend kat-en-muisspel tussen jongeren en opsporingsdiensten. Jongeren van 11 tot en met 17 jaar proberen in het spel uit handen te blijven van politie en BOA’s. Hun missie? Zoveel mogelijk tijd in de wijk doorbrengen en stempels verzamelen, zonder gepakt te worden. The Hunt is geïnspireerd op het populaire tv-programma waarin deelnemers op de vlucht zijn voor een opsporingsteam. In Gorinchem draait het om spel, samenwerking én verbinding met politie en BOA’s.

Het evenement is een samenwerking tussen de politie, jongerenwerk The Mall en de gemeente Gorinchem. Maximaal 150 jongeren kunnen meedoen. Deelnemers ontvangen bij de start een scheurpak, stempelkaart, keycord en rugnummer. Daarna moeten ze de wijk in vluchten, waar ze binnen het aangegeven speelgebied drie stempelposten moeten zien te vinden. Lukt het om binnen twee uur alle drie de stempels te verzamelen zonder gepakt te worden door politie of BOA’s? 

Aanmelden kan vanaf 29 mei via de inschrijflink op de Instagramaccounts: @Politie_Lek_Merwede, @Mallgorinchem, @wijkagent_jeugd_Gorinchem, 

Bewoners van de Gildenwijk rondom het Gijsbert van Andelpark ontvangen een brief met meer informatie over het evenement. Burgemeester Melissant geeft om 18.30 uur het officiële startsein van The Hunt. Voor vragen of meer informatie: thehunt@gorinchem.nl.