
Nog geen gegadigden voor organisatie open Havendag in Gorinchem
16 februari 2024 om 15:16 EvenementenGORINCHEM Bij de gemeente Gorinchem heeft zich nog niemand gemeld die de organisatie van de Open Havendag in Gorinchem over wil nemen. Op 15 januari maakte de gemeente bekend dat ze na 36 jaar zelf stopt met de organisatie. Tegelijkertijd deed ze een oproep om de organisatie van het jaarlijkse evenement over te nemen. In antwoord op vragen van raadslid Everdien Hamann laat de gemeente weten dat zich nog niemand heeft gemeld.
In de laatste raadsvergadering stelde Everdien Hamann (Gorcum Actief) vragen over het besluit om als gemeente te stoppen, zij noemde de Open Havendag een evenement in de pittoreske Lingehaven dat uitstekend past bij ‘Gorinchem Waterstad’. De gemeente besloot te stoppen vanwege verminderde animo voor het evenement. Zelf meende Hamann dat het in 2023 juist heel druk was. Toch heeft de gemeente geen exacte bezoekersaantallen, omdat niet gewerkt wordt met toegangspoorten. Ze maakte daarom een schatting van zo’n 10.000 bezoekers.
KRAAMHUUR
Ook voor de kramen zou sprake zijn van minder animo, Hamann vreesde dat de prijs voor het huren van een kraam hierin een rol speelt. Particulieren en verenigingen betaalden vorig jaar zestig euro, terwijl de kostprijs van een kraam 82,50 is voor de gemeente. Voor organisaties die een activiteit of demonstratie hielden, was de kraam zelfs gratis. Vanuit zakelijke deelnemers kreeg de gemeente geen signalen dat de kraamhuur een probleem was. Wel geven zakelijke deelnemers aan dat ze geen medewerkers hebben en deelname te weinig toegevoegde waarde biedt voor hun bedrijf.
DRAKENBOOTRACES
De botenverkoop en verkoop tweedehands artikelen die de Open Havendag altijd populair maakte is niet te vergelijken met 1988, toen de eerste havendag werd gehouden. Daarvoor zijn anno 2024 goedkopere alternatieven voorhanden, volgens de gemeente. Omdat de organisatie de laatste jaren geheel in handen was van de gemeente, is gezocht naar nieuwe deelnemers en partners om het evenement voort te zetten. Dat is niet gelukt, reden voor de gemeente om te stoppen met de organisatie. Andere evenementen in de Lingehaven kunnen gewoon doorgaan. Zo wordt op 1 juni de Drakenbootrace gehouden en het 13 en 14 september het Lingehavenconcert. Kunst in de Sluis, als onderdeel van de poëzie route, wordt iedere twee jaar vervangen.
Eventuele gegadigden voor het evenement kunnen zich melden bij Stichting Gorinchem Citymarketing.


















