
Kunstwerk Arie Brinkman in Vintage & Design-veiling voor goede doel op 28 mei
22 mei 2026 om 18:15 MaatschappelijkGORINCHEM Onlangs deed Inner Wheel Gorinchem een oproep om bijzondere veilingstukken te doneren voor de jaarlijkse Vintage & Design veiling. Naast vintage fashion & design wordt er dit jaar ook kunst geveild. Een aantal Gorcumers reageerde op de oproep, wat resulteerde in een aantal prachtige items. ,,We zijn enorm verrast dat er zulke prachtige werken belangeloos worden gedoneerd”, vertellen Geke Hekman en Bettina Sommer, de kartrekkers van het Vintage & Design event.
Een van de werken die werden aangeboden, is een acryl schilderij van Arie Brinkman, bekend om zijn geometrisch-abstracte en systematische kunst. In zijn schilderijen bepaalt hij vooraf een bepaalde opzet of structuur, maar laat hij binnen die regels ook ruimte voor toeval. Daardoor ontstaat een spannend samenspel tussen controle en onverwachte uitkomst.
OOK WERK EVERT VAN LOPIK
Ook is er een linosnede aangeboden door Evert van Lopik. De in Hardinxveld-Giessendam woonachtige kunstenaar staat bekend om zijn expressief-figuratieve landschappen van de Alblasserwaard, vaak met koeien als motief.
Sinds 2024 vindt dit evenement plaats bij Leuk! Makelaars, Krijtstraat 8 in Gorinchem (het voormalige V&D-pand). Op donderdag 28 mei gaan vanaf 20.00 uur behalve kunst ook unieke vintage kledingstukken, sjaals, sieraden, kunst en designobjecten onder de hamer. Zoals een tas van Karl Lagerfeld, een sjaal van Dolce & Gabbana, sieraden van Tweek-Eek en designer Kiki van Eijk, een koffietafelboek van Ans Markus en Louis Vuitton. De veiling wordt geleid door veilingmeester Ruud Degenaar, advocaat in ruste.
VINTAGE DAMESMODE
Op vrijdag 29 en zaterdag 30 mei vindt van 10.00-16.00 uur de verkoop van vintage damesmode plaats met merken als Marccain, Closed, Prada, Addie van de Krommenacker, Dolce & Gabbana. Tijdens alle dagen van 28 tot en met 30 mei is de toegang gratis.
OPBRENGST NAAR NATUURCENTRUM
Inner Wheel Gorinchem is een serviceclub bestaande uit betrokken en sociaal bewogen vrouwen met een internationale verbinding. Ieder jaar kiezen zij een lokaal goed doel om actief te ondersteunen. Eerdere initiatieven waren onder andere: ondersteuning van De Gezel, bijdragen aan Stichting Leergeld, een fietskar voor de Klussendiensten de herinrichting van de tuin van het crisiscentrum in Gorinchem. Dit jaar gaat de opbrengst van de Vintage & Design veiling & verkoop naar het Natuurcentrum in het Gijsbert van Andelpark, dat met behulp van donaties nieuwe projecten wil realiseren.


















