Burgemeester Melissant en kinderburgemeester Lieke Holwerda met de regio Donald Duck
Burgemeester Melissant en kinderburgemeester Lieke Holwerda met de regio Donald Duck Johannes van Camp

Spannende avonturen van Donald Duck in Gorinchem

24 september 2025 om 08:52 Overig

GORINCHEM Deze week beleven Donald Duck en zijn familie een spannend avontuur in het Groene Hart en langs de Nieuwe Hollandse Waterlinie. Daarbij bezoeken zij veel plaatsen waaronder ook Gorinchem!. Ze komen langs historische plekken, markante musea en proeven lokale lekkernijen.  Dinsdagmiddag kreeg burgemeester Reinie Melissant, samen met kinderburgemeester Lieke Holwerda, het allereerste exemplaar van deze speciale editie overhandigd door hoofdredacteur Ferdi Felderhof. 

In de nieuwste regio-editie gaan de Duckies op schoolreis in het Groene Hart. Zwarte Magica neemt stiekem Katrien’s plaats in om het magische Zilvergroene Hart te vinden, een geheimzinnig tovermiddel dat in vier delen verborgen ligt. Maar ze mag niet herkend worden, want in deze regio werd vroeger hard opgetreden tegen heksen. Ontmaskeren de Duckies haar op tijd? 

Ferdi Felderhof, hoofdredacteur van Donald Duck: ,,Met deze avontuurlijke Nederlandse regioverhalen willen we de herkenbaarheid voor onze lezers in heel Nederland nóg verder versterken. Educ(k)atie is altijd een belangrijke pijler voor het weekblad geweest. Strips bieden niet alleen vermaak, maar ook een leerzame inkijk in diverse culturele en historische gebeurtenissen. In deze regioverhalen ligt de nadruk dan ook op de rijke Nederlandse geschiedenis en folklore. We hebben de Ducks wereldwijd naar iconische plekken gestuurd, maar Nederland zit net zo vol met spannende verhalen en historische plekken die het ontdekken waard zijn. Dit is niet alleen leuk voor al onze lezers, maar vooral ook voor de mensen die hun eigen streek en zijn verhalen tot leven zien komen in de avonturen van Donald Duck en zijn familie.”

In de eerdere regioverhalen bezocht de familie Duck de Achterhoek, de Oosterschelde in Zeeland, Valkenburg, Alkmaar, ’s-Hertogenbosch en de Friese meren. Deze edities waren een groot succes en tot in de wijde omtrek van die regio’s uitverkocht. Dit jaar volgen nog avonturen in Amsterdam en Enschede, en in ook 2026 zullen de Ducks weer opduiken in bijzondere Nederlandse regio’s.

Donald Duck (nummer 39) met dit bijzondere avontuur valt vanaf 25 september op de mat bij abonnees en is vanaf dan ook te lezen via de Donald Duck app. Niet-abonnees kunnen het nummer vanaf 25 september aanschaffen in de winkel of zonder verzendkosten bestellen via Kiosk.nl.

Burgemeester Melissant en kinderburgemeester Lieke Holwerda kregen de eerste Donald Duck overhandigd
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie