Ronald van de Ende van het Biergilde overhandigt de cheque aan Arjens van Gammeren van het Visserijmuseum
Ronald van de Ende van het Biergilde overhandigt de cheque aan Arjens van Gammeren van het Visserijmuseum Aangeleverd

Woerkumer Biergilde doet schenking aan Visserijmuseum

19 december 2022 om 15:57 Overig

WOUDRICHEM  Het Woerkumer Biergilde sloot donderdag het eerste jaar van haar bestaan af met een speciaal bierdiner. De opbrengst van de avond ging naar het Visserijmuseum Woudrichem. Voorzitter Arjens van Gammeren mocht een cheque van 250 euro in ontvangst nemen en was daar zichtbaar verguld mee. Door de hoge energiekosten kan het museum momenteel iedere steun gebruiken.

Het biergilde richt zich op bierliefhebbers die graag kennis over bier wil vergaren, die kennis willen delen en die het vooral samen willen proeven en genieten. Dat je met bier ook culinair kan koken bewees chef Dennis Liem uit Den Haag, maar liefst vier gangen werden bereid met het Woerkumer Bier en dat leverde verrassende combinaties op. 

Op 19 januari komt brouwer Hans Anton Verschoor van Brouwerij De Magistraat uit Almkerk naar maandelijkse proefavond in het Arsenaal in de vesting Woudrichem. ‘De keuze voor mouten, hop en gist maken voor een groot deel uit wat het resulterende bier gaat worden. Combinaties zoeken en veel proeven en aanpassen, zorgen ervoor dat we de lekkerste bieren maken en blijven ontwikkelen.’ Dat is het motto van de mooiste brouwerij uit de streek.De proeverij bestaat uit 5 proef glazen, uitgebreide proefnotitie-formulier en is inclusief bittergarnituur. De kosten zijn 19,50 euro; opgeven kan via info@woerkumerbiergilde.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie