
Zorgen over opvang Gorinchemse daklozen
21 april 2023 om 11:07 PolitiekGORINCHEM Raadslid Anselm Krol (CU/SGP) sprak tijdens de raadsvergadering zijn zorgen uit over de opvang van daklozen uit Gorinchem. Door de grote toestroom in centrumgemeente Dordrecht worden daar daklozen soms geweigerd bij de maatschappelijke opvang. Gorinchem biedt zelf geen opvang voor daklozen, maar verwijst door naar centrumgemeente Dordrecht.
Krol wilde van wethouder Eva Dansen weten of de gemeente zicht heeft op het aantal daklozen en hoeveel van hen gebruik maken van de nachtopvang in Dordrecht. De aantallen zijn echter onbekend bij de gemeente, wel noemde de wethouder het onwenselijk dat het aantal daklozen niet altijd terecht kan in Dordrecht. ,,We hebben een GGZ crisis, een asielcrisis, een wooncrisis. Schaarste is echt een groot probleem.” In Gorinchem wordt ingezet op preventie en vroeg signalering.
Gorinchem biedt alleen opvang voor dakloze gezinnen op Keizerstraat 4-6. Voor een periode van vijf tot tien jaar zijn zeven reguliere opvangplaatsen voor gezinnen en één crisisopvangplaats in het pand ingericht. Vorig najaar hadden dakloze mannen nog een tentenkamp opgezet langs de A15, de gemeente liet het in december ontruimen.















