Archieffoto Unitas
Archieffoto Unitas Theo Bos

Unitas Walking Football zoekt sportieve zestigplussers voor de teams

11 augustus 2021 om 09:16 Voetbal

GORINCHEM De Gorcumse voetbalvereniging Unitas is sinds 2016 actief met Walking Football. Elke dinsdag in weer en wind een gezellige groep 60+ gaan bij Unitas een leuk partijtje voetballen op het hoofdveld. 2x 25 min en thee in de pauze. 

Lekker even sporten en rustig een balletje trappen. Geen lichamelijk contact, niet rennen en niet te hoog schieten zijn de basisregels. Unitas organiseert het Walking Football al vanaf 2016. De teams bestaan uit leden van 60 tot 85 (!) jaar. Elke week met veel plezier. Voor uitbreiding van de teams is de club op zoek naar meer deelnemers. Iedereen is van harte welkom op dinsdagmorgen 09.00 uur. Zelf schoenen en sportkleding meenemen. Deelname is de eerste zes weken gratis. 

FYSIEKE BEPERKINGEN Met Walking Football krijgen 60-plussers die vanwege fysieke beperkingen niet kunnen deelnemen aan het traditionele voetbal weer de kans om een balletje te trappen. Een ideale oplossing voor spelers die daarnaast ook nog het sociale aspect van het voetbal willen beleven. Walking Football is een van oorsprong Engelse vondst. Eredivisie CV heeft in samenwerking met het Nationaal Ouderenfonds de spelvorm naar Nederland gehaald, verder uitgewerkt en via Betaald Voetbal Organisaties (BVO’s) geïntroduceerd als OldStars. Unitas is in 2016 met Walking Football is gestart. 

GEEN BUITENSPEL Bij deze nieuwe voetbalvorm spelen zeventallen op een kwart speelveld met en tegen andere voetballers. Er mag, geheel zoals de naam doet vermoeden, niet gerend worden, de bal niet boven heuphoogte komen en het maken van slidings is niet toegestaan. Fairplay en plezier draagt Walking Football hoog in het vaandel. Deze spelvorm hanteert in grote lijnen dezelfde regels als in het reguliere voetbal, met een aantal uitzonderingen. Zo mag men bijvoorbeeld niet rennen, er is geen buitenspel en er zijn geen keepers. Niet rennen houdt in dat er altijd één voet aan de grond blijft. Het aanspelen van de bal in de voeten in plaats van in de loop en het vrijlopen zijn veel belangrijker. Deze regels zijn er om blessures te voorkomen. Niet alleen het voetballen staat centraal, maar juist het samenzijn en het onderhouden van sociale contacten, bijvoorbeeld na afloop in de kantine.

Na vijf jaar zoekt Unitas sportieve zestigplussers die nog graag een balletje willen trappen. Meer informatie is te vinden op de website van Unitas.

Archieffoto Unitas
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie