Geen dag zonder Bach´ in Grote Kerk te Gorinchem
9 september 2011 om 00:00 NieuwsGORINCHEM - Geen dag zonder Bach. Dat is wat Musica Aeterna voor ogen heeft met het bijzondere concert dat zaterdag 17 september wordt gehouden in de Grote Kerk in Gorinchem. Het is de tweede maal dat Musica Aeterna het project 'Geen dag zonder Bach' presenteert.
Een feestelijk concert, uitgevoerd door een professioneel barokorkest, een inspirerend projectkoor en bekende solisten, waarmee een breed publiek werd aangesproken en de schoonheid van muziek met 'eeuwigheidswaarde' heel dicht bij de mensen werd gebracht. Een concert op hoog niveau met een mooi uitgebalanceerd en aantrekkelijk programma, wat veel mensen aanspreekt. Dat is wat Musica Aeterna het publiek wil bieden. Deze zaterdag presenteren het projectkoor Capella Musica Aeterna en verschillende bekende solisten een prachtige cantate van Bach en sprankelende werken van Purcell en Händel. Het koor wordt begeleid door een professioneel barokorkest met de basso continuo op kistorgel. Het geheel staat onder leiding van dirigent Patrick van der Linden.
De stichting Musica Aeterna is in 2009 is door enkele enthousiaste muziekvrienden opgericht. Het idee achter de stichting? Inwoners uit 'hun' regio Alblasserwaard en Vijfheerenlanden, meer met hoogwaardige klassieke muziek in aanraking te brengen. Muziek die toegankelijk is voor een breed publiek en daardoor ook een sociaal maatschappelijke functie bekleedt. Geïnspireerd door de overtuiging dat musiceren een van God gekregen gave is, hebben ze gekozen voor de naam Musica Aeterna; 'muziek van eeuwigheidswaarde'. Deze 'eeuwigheidswaarde' willen ze graag tijdens de concerten in de muziek door laten klinken.
Een belangrijke speerpunt van Musica Aeterna is om klassieke muziek, via educatieve projecten op scholen, ook onder de aandacht van kinderen te brengen. Dit als tegenwicht naar alle hedendaagse muziek. De ouders zullen in de projecten worden betrokken. Ideeën daarover worden momenteel uitgewerkt en de verwachting is dat in 2012 het eerste concert voor en door kinderen kan worden gerealiseerd.
Om genoemde doelen te realiseren is een ambitieus meerjarenplan opgesteld, waarin grote werken als Oratoria en Passionen staan gepland. Naast vocale en instrumentale werken wordt het idee uitgewerkt een podium te creëren voor bijzondere concerten, bijvoorbeeld gecombineerd met andere vormen van kunst. Het openingsconcert was in maart 2010 en in september dat jaar werden Bach en Händel cantates uitgevoerd in de grote kerk van Gorinchem, tijdens het jaarlijks terugkerend 'Geen dag zonder Bach' project. Gedurende het jaar worden meerdere concerten uitgevoerd o.a. ook rond Kerst en Pasen, maar ook Evensongs. Deze gezongen Anglicaanse diensten zijn nu al een traditie en mogen rekenen op een brede belangstelling.
Het concert wordt zaterdag 17 september vanaf 20.00 uur gehouden in de Grote Kerk in Gorinchem. Kaarten in de voorverkoop kosten 17 euro en zijn te reserveren via info@musicaeterna.nl. Kaarten zijn ook aan de deur verkrijgbaar en zijn dan 20 euro per stuk. 65-plussers betalen ook aan de deur 17 euro en kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis naar binnen. Meer informatie: www.musicaaeterna.nl













