
Avond voor belangstellenden bij Loge Orde en Vlijt in Gorinchem
30 september 2025 om 18:57 ActiviteitenGORINCHEM De 210 jaar oude Vrijmetselaars Loge Orde & Vlijt in Gorinchem houdt donderdag 13 november weer een voorlichtingsavond over vrijmetselarij. Iedere man die zich serieus interesseert in de Vrijmetselarij, 18 jaar of ouder is en de nodige levenservaring heeft is van harte welkom. Het is bij uitstek een gelegenheid om een goede indruk te krijgen over Vrijmetselarij en de Loge Orde & Vlijt in Gorinchem in het bijzonder.
Loge Orde & Vlijt wil de belangstellenden kennis laten maken met Vrijmetselarij en met de wijze waarop, en de sfeer waarin zij werken en samenkomen in de Loge. Vrijmetselaren zijn vrijdenkers en zoeken vaak naar de verdieping van hun bestaan en naar manieren om, beginnend bij zichzelf, een betere wereld te creëren. Wie vrijdenkt, wil anderen tegenkomen die óók vrijdenken, gelijkgestemden. Je wilt niet andermans opinie opgelegd krijgen. Geen dogma’s. Je zoekt je eigen weg door het leven en een plek waar mensen naar elkaar luisteren. Vrijmetselarij is geen godsdienst, geen ideologie of levensbeschouwing. En zeker geen sekte of geheim genootschap. Het is een levenshouding en commitment voor het leven.
Inloop voor deze avond is om 19.30 uur. Om 20.00 uur is de aanvang en wordt uitleg gegeven over Vrijmetselarij, Loge Orde en Vlijt, Broederschap, gespreksvorm compareren en over werkvormen met symbolieken en ritualen. Aansluitend zal er een rondleiding zijn binnen de werkplaats en is er een informeel samenzijn. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen aan de aanwezige vrijmetselaren en het uitwisselen van ervaringen. De Loge is gevestigd op Molenstraat 75. Aanmelden kan via www.ordeenvlijt.nl/avond-voor-belangstellenden/ of via voorlichtingoenv@gmail.com




















