
(Wijn)FestiWal Gorcum komt met een wintereditie
13 februari 2025 om 09:24 EvenementenGORINCHEM (Wijn)FestiWal Gorcum schenkt de lekkerste wijnen tijdens de eerste Winter Editie. ,,We hopen zo het voorjaar met onze stadsgenoten in te kunnen luiden!” Na eerdere succesvolle edities van cultuur- en wijnfestival (Wijn)FestiWal Gorcum zijn organisatoren Alicia van den Berg en Kamal Basu terug met een nieuw concept: een winters wijnfestival in de Passage (Botersteeg) in de binnenstad van Gorinchem. Op zondag 23 februari van 12.00 tot 18.00 uur barst het winterse wijnfestijn los.
Gorcumers kunnen die dag genieten van muziek van lokale artiesten, gerechten van verschillende foodtrucks en wijnen uit alle windstreken. Uiteraard ontbreken glühwein en heerlijke port niet om lekker mee op te warmen.
Alicia: ,,De stad is tussen de feestdagen in december en het voorjaar altijd zo grauw. Er is in de winter weinig te doen, zeker buitenshuis. Daarom nemen wij de gok om een winterfestival te organiseren. We hopen op deze manier het voorjaar met onze stadsgenoten in te kunnen luiden!”
Haar partner Kamal vult aan: ,,De zomereditie van ons (Wijn)FestiWal Gorcum is inmiddels een begrip geworden, daar zijn we supertrots op. We hopen die gezellige sfeer ook in de Passage voort te kunnen zetten.”
EEN WIJNMARKT VOL KEUZE
Tijdens het festival is er een ruime keuze bij de verschillende wijnleveranciers die op de markt staan. Zij geven advies over het perfecte glas wijn. Organisator Alicia, zelf sommelier, en haar partner Kamal, zijn samen eigenaar van De WijnBoutique Gorcum aan de Langendijk.
Alicia vertelt: ,,Wat we in de wijnbar in het klein doen, doen we de 23e iets groter, in de buitenlucht. Tijdens het festival schenken we meer dan 50 soorten wijn! Natuurlijk hebben we ook alcoholvrije alternatieven, lekkere happen, snacks en zelfs bier en koffie.”
De organisatoren nodigen Gorcumers enthousiast uit: ,,Schuif aan bij de grootste én lekkerste zondagmiddagborrel van de regio.” De locatie is gratis toegankelijk. Bij binnenkomst koop je een plastic wijnglas waarmee je de hele dag wijnen kunt proeven. ,,Heb je nog een plastic glas van de zomereditie? Neem dat mee, dat is wel zo duurzaam!”, grapt Alicia.















