
Start van een nieuw seizoen vestingwandelingen Gorinchem
1 april 2025 om 09:42 HistorieGORINCHEM ,,Fijn, dat we onze groene hesjes weer uit de kast kunnen halen!” Gidsen Hans en Henk van de Werkgroep Vesting Gorinchem zijn helemaal klaar voor een nieuw seizoen rondleidingen over de Gorcumse vestingwal.
Wandelend over de wal en langs de vestingwerken is de vestinggeschiedenis voelbaar. ,,Waar woonden de soldaten, waarvoor dient die driehoekige stenen muur in de vestingwal, wat zijn dat voor eilandjes in de gracht?”
Alle gidsen van de Werkgroep zijn gespecialiseerd in de geschiedenis van Gorinchem als vesting en de verdediging tegen ‘de vijand’ en de inzet van het beschikbare omringende water daarbij. Met hen hoor en zie je meer en krijg je antwoord op je vragen.
Vanaf zondag 6 april tot en met oktober elke eerste en laatste zondag van de maand, kun je op pad. De wandelingen starten om 14.00 uur op de Grote Markt bij de fontein en duren ongeveer tweeënhalf uur. Aanmelden via rondleiding@vestinggorinchem.nl en binnenkort via de boekingssite van Mooi Gorinchem.


















