
Doe mee met de Eindejaarsnieuwsquiz: vraag 11 - november
24 december 2025 om 18:18 HistorieGORINCHEM 2025 is bijna voorbij. Hoewel nationale en internationale zaken als oorlogen en verkiezingen het nieuws domineerden, gebeurde er ook genoeg in Gorinchem om een jaaroverzicht te maken. Dat doen we in de vorm van een quiz. Aan jou de uitdaging om te raden over welk onderwerp het ging. We geven steeds drie mogelijke antwoorden waarbij een letter hoort. Met de goede antwoorden kun je een woord van twaalf letters vormen. Stuur dat woord voor 6 januari naar stad.gorinchem@bdu.nl, o.v.v. Eindejaarsquiz en maak kans op een waardebon van 25 euro; te besteden bij Henri Bloem, dé specialist in wijn en bubbels. De gelukkige winnaar kan kiezen uit een mooie selectie kwaliteitswijnen en sprankelende bubbels.
Voor de elfde letter moet je de volgende vraag beantwoorden:
Wat zien we hier?
J D66-raadslid Ilhan Tekir vindt dat hij, om maatschappelijke problemen in Gorinchem goed in beeld te krijgen, zoveel mogelijk vrijwilligerswerk moet doen. Daarom traint hij wekelijks een 5x5-voetbalteam bij de jeugd.
O Kinderen uit de wijk Gorinchem-Oost trekken aan de bel over het gebrek aan verlichting op het sportveld bij IKC Merweplein. In deze donkere maanden kunnen ze nu niet sporten op het veld omdat verlichting ontbreekt.
E De Graaf Reinaldschool heeft een eervolle uitnodiging gekregen van de Engelse gemeente Bath om daar een demonstratie te geven van de Nederlandse gymlessen op basisscholen. De avond voor het vertrek wordt nog even geposeerd voor leraren, leerlingen en ouders.

















