
Open dag Avres zaterdag 26 september
22 september 2026 om 13:49 MaatschappelijkGORINCHEM Wie benieuwd is wat Avres precies doet en welke rol de organisatie speelt voor inwoners in de regio, kan op zaterdag 26 september een kijkje achter de schermen nemen. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan houdt Avres een open dag op vijf locaties in Gorinchem, Giessenburg, Leerdam en Arkel.
door Willemieke Steen
Avres is voor veel inwoners vooral bekend van ondersteuning bij werk en inkomen. Maar de organisatie doet veel meer. Tijdens de open dag kunnen bezoekers ontdekken hoe Avres mensen helpt bij hun ontwikkeling, ondersteunt bij schulden en begeleidt naar werk. Op de verschillende werklocaties kunnen bezoekers zien welke dagelijkse werkzaamheden daar worden uitgevoerd. Iedere locatie heeft een eigen programma.
ACTIVITEITEN
Bij de Lingeloods aan de Spijksedijk in Gorinchem is te zien hoe verschillende onderdelen van Avres samenwerken. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in het naaiatelier waar producten een tweede leven krijgen. Wie van een uitdaging houdt, kan zich wagen aan spijkerbroekhangen. Op de Landsinghof in Giessenburg staat de ontwikkeling van planten en mensen centraal. Bezoekers kunnen de route van stek tot plant volgen. Voor wie liever actief bezig is, is er bladblazervoetbal. Ook medewerkers van de facilitaire dienst vertellen over hun werk. In het Sociaal Lokaal Leerdam krijgen bezoekers een beeld van de ondersteuning rond werk, ontwikkeling en inkomen. Ook zijn hier verschillende onderdelen van het ontwikkelproces te bekijken en zijn er activiteiten voor jong en oud. Op de Marconiweg in Gorinchem kunnen bezoekers zien hoe post wordt gesorteerd, kennismaken met het Vinted Go-punt en ontdekken hoe medewerkers zich via een logistieke leerlijn verder kunnen ontwikkelen. De nieuwste locatie van Avres in Arkel is ook te bezoeken. Bij CPG Arkel krijgen bezoekers een kijkje in de samenwerking met CPG Tremco en de werkzaamheden die daaruit voortkomen.
De open dag vindt plaats op zaterdag 26 september van 10.00 tot 15.00 uur. De locatie in Arkel sluit om 12.00 uur. Iedereen is welkom: van inwoners en familieleden tot werkgevers, samenwerkingspartners en andere geïnteresseerden. De toegang is gratis en aanmelden is niet nodig. Wie in de buurt woont, wordt aangemoedigd om op de fiets te komen. Bekijk de website voor meer informatie en de adressen van de locaties: www.avres.nl

















