
Zwerfvuil opruimen op de Opschoondag in Gorinchem
19 maart 2023 om 10:16 MaatschappelijkGORINCHEM Veel mensen gingen zaterdag op Landelijke Opschoondag aan de slag voor een schoon Gorinchem. Met een geel hesje aan en een vuilniszak in de ene hand en een grijparm in de andere hand werd de aanval ingezet op zwerfafval in de bermen, in en langs water en in straten.
In diverse wijken kon je meedoen en kon je materiaal halen bij Buurtkamer Stalkaarsen, Rozenobel, Centraal Punt, Natuurcentrum en Park ‘t Haagje. In het Gijsbert van Andelpark liepen de vrijwilligers bij het Natuurcentrum met hun eigen paard en wagen een rondje door het stadspark om zwerfafval op te pakken. Tijdens de wandeling was het kleine moeite om gelijk het aangetroffen zwerfvuil op te rapen.
Op de Bagijnenwal liep een hele groep jeugd van Scouting APV Gorinchem het zwerfvuil op te ruimen. Met rode hoofden werd opgeruimd, maar moest er ook flink gewandeld worden over vestingwallen.







