
Lunchconcert 4 juni met Gregoriaans Koor Utrecht
28 mei 2025 om 13:42 Muziek Deel je nieuwsWoensdag 4 juni zal er een bijzonder lunchconcert zijn in de Grote Kerk. We hopen dat u met grote getallen komt luisteren naar dit bijzondere koor.
Het Gregoriaans Koor Utrecht (GKU, voorheen Utrechts Studenten Gregoriaans Koor) is in 1968 opgericht door Jan Boogaarts. Hij leidde het koor tot december 1998. Sindsdien staat het koor onder leiding van Anthony Zielhorst. Het koor telt momenteel 15 zangers. Het koor stelt zich ten doel het gregoriaans als cultuurgoed en als liturgische zang te behouden, te presenteren en te stimuleren. Hiertoe verleent het koor medewerking aan liturgische vieringen, concerten en radio- en televisieopnamen. Ook heeft het koor vanaf 1973 vele grammofoonplaten en cd’s uitgebracht.
Aanvang: 12.15 uur
De entree is gratis. Wel is er een collecte bij de uitgang. De opbrengst is voor het onderhoud van de Grote Kerk. Dus van harte aanbevolen.














