Eerste examenkandidaat De Delta geslaagd: mijlpaal voor vernieuwend onderwijs in Gorinchem
16 juni 2025 om 17:43 OnderwijsGORINCHEM Feest in De Delta in Gorinchem: de eerste en enige examenkandidaat van de school is geslaagd! Daarmee kent de school in haar tweede jaar een slagingspercentage van 100% – een bijzondere mijlpaal voor deze jonge en vernieuwende vorm van voortgezet onderwijs.
De Delta is een Agora-school. Geen vaste vakken of klassikale lessen, toetsen of huiswerk, maar unieke routes waarin nieuwsgierigheid, inspiratie en autonomie centraal staan. Jongeren werken aan zelfgekozen challenges en worden daarbij begeleid door coaches. Zo leren ze heel veel over zichzelf en over de wereld om hen heen.
EINDEXAMEN OP MAAT
Ondanks het vernieuwende karakter van De Delta, doen leerlingen gewoon mee aan het landelijke eindexamen. Deze eerste diploma-uitreiking bewijst dat meebewegen met onze jongeren en eigentijds onderwijs prima samengaan met de formele eisen van het onderwijsstelsel.
EEN TROTSE SCHOOL
De Delta is trots op haar eerste geslaagde leerling. ,,Cato is geslaagd! Dat betekent 100% geslaagden – en dat klinkt natuurlijk geweldig”, lacht de schoolleider. ,,Maar het zegt vooral iets over de kracht van ons onderwijsconcept. Met haar doel voor ogen is het gelukt om het diploma te halen, waardoor ze met haar gekozen vervolgopleiding kan starten. We zijn ontzettend trots en wensen haar alle goeds toe.”
Dit artikel kwam tot stand i.s.m. De Delta














