
Zilver voor Lars de Kooter tijdens ‘Brabantse’
26 mei 2026 om 17:58 OverigEINDHOVEN Tijdens het eerste weekend van de Brabantse Zomer Kampioenschappen 2026 (BZK2026) in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion heeft Lars de Kooter van de Biesboschzwemmers een zilveren medaille weten te winnen. Naast Lars kwamen ook nog Amy de Kooter, Shanya Muilenburg, Pieter Pijnenburg en Lars van der Zouwen aan de start.
Lars wist op de 1500m vrije slag in een nieuw persoonlijk record naar de tweede plaats te zwemmen in zijn categorie. Lars was ongeveer 14 seconden sneller dan zijn oude tijd en hij wist dankzij een sterkte laatste 100m het zilver veilig te stellen. Lars was niet alleen over de 1500m ‘vrij’ tevreden, maar ook over zijn tijd op de 100m schoolslag (beste seizoentijd) en de 400m vrije slag (persoonlijk record). Pieter zwom net als Lars ook de 1500m en hij liet een vlakke race zien. Zijn tussentijd na 800m was zelfs sneller dan de 800m aan het begin van deze maand in Drachten tijdens de Nederlandse Masters Kampioenschappen.
Amy en Shanya zwommen allebei de 50m vrije slag, het lukte hun helaas niet om hun tijden aan te scherpen. Amy zwom daarnaast ook nog de 400m wisselslag. Dit deed ze voor de eerste keer in een 50m bad en zij liet een keurige race zien.
De jongste van de vijf zwemmers, Lars van der Zouwen, kwam op drie onderdelen aan de start en op alle drie de nummers liet hij een goede indruk achter. Lars zwom de 50 en 100m schoolslag en de 100m rugslag. Op de schoolslag nummers werd hij beide keren vierde in persoonlijke records. Op de rugslag was er een zesde plaats en was hij acht seconden sneller dan zijn tijd uit een 25m bad.
Volgende week is het tweede weekend en dan komen Lars, Pieter, Shanya en Lars opnieuw aan de start in Eindhoven. Daarnaast zullen ook Jesse en Erik Drewes, Björn Hoogerwerf en Michael van den Bogerd naar het zuiden afreizen.


















