
Toeristische organisaties in de regio bundelen krachten voor sterker en samenhangend aanbod
1 mei 2026 om 08:08 RecreatieGORINCHEM Den Hâneker / Ontdek de Alblasserwaard, Gebiedsmarketing Tussen Lek en Linge en Gorinchem Citymarketing gaan intensief samenwerken om het toeristisch aanbod in de regio tussen de rivieren Lek, Linge en Merwede te versterken. Doel is om het bestaande aanbod beter te verbinden en bezoekers te stimuleren langer in de regio te verblijven.
Voor bezoekers vormt de regio al één samenhangend gebied; zij bewegen zich vrij door het landschap en trekken zich weinig aan van bestuurlijke grenzen. Juist daarom zetten de betrokken partijen in op een gezamenlijke benadering van het aanbod. De regio kenmerkt zich door een combinatie van uitgestrekte polders, rivieren en molens met historische vestingsteden en levend ambacht. Door deze kwaliteiten sterker met elkaar te verbinden, ontstaat een samenhangend geheel dat beter aansluit bij hoe bezoekers de regio ervaren en de economische waarde voor de regio vergroot. De partners kiezen daarbij voor kwaliteit boven kwantiteit: bezoekers worden uitgenodigd om langer te blijven, meerdere plekken te ontdekken en zo meer bij te dragen aan de lokale economie.
George Becht, directeur van Tussen Lek & Linge: ,,Los van elkaar zijn het al sterke gebieden, maar juist in de verbinding ontstaat een logisch en natuurlijk geheel dat uitnodigt tot ontdekking. Die samenwerking is een vanzelfsprekende volgende stap.” Een langer verblijf biedt meer ruimte om de regio in samenhang te ontdekken en draagt bij aan een sterker en toekomstbestendig toeristisch aanbod. Daarbij wordt ingezet op duurzame en gebiedsgerichte vormen van mobiliteit, waarbij fiets en openbaar vervoer logische manieren zijn om de landschappen en kernen met elkaar te verbinden. In 2026 starten de betrokken partijen met een gezamenlijke verkenning van het aanbod. Op basis daarvan worden meerdaagse arrangementen ontwikkeld, getest en doorontwikkeld.
De pilot staat onder leiding van projectleider Nasera Elfring, freelance adviseur in gebiedsmarketing en -management. Zij ziet vooral kansen in het verbinden van verhalen en plekken: ,,We willen toewerken naar een regio die je echt beleeft over meerdere dagen. Door aanbod, ondernemers en verhalen slim te combineren, ontstaat een sterkere basis voor duurzame samenwerking.”
Namens de drie gemeentes Gorinchem, Vijfheerenlanden en Molenlanden benadrukt Femke Broeren (Beleidsadviseur Recreatie en Toerisme Gemeente Vijfheerenlanden) het belang van de samenwerking: ,,Door samen te werken kunnen we het aanbod beter op elkaar laten aansluiten en de regio als geheel sterker neerzetten. Dat biedt kansen voor ondernemers in de hele regio. De ambitie is om op basis van de ervaringen in 2026 toe te werken naar een structurele en duurzame samenwerking, waarin gezamenlijke productontwikkeling en marketing een vaste plek krijgen en ondernemers actief met elkaar verbonden worden.”
















