
De wekelijkse weekendtips van Stad Gorinchem
28 augustus 2026 om 11:44 RecreatieGORINCHEM Het bruist al de hele week in de binnenstad met de zomerfeesten op de Groenmarkt en de Varkenmarkt. Ook zaterdag en zondag wordt er nog verder gefeest.
Zaterdagavond is het podium op de Groenmarkt voor Effe Serieus, Vieze Jack, Otto Wunderbar en Hitmaestro. Naast de vele optredens op de Groenmarkt zijn er tal van nevenactiviteiten. Zaterdagmorgen kunnen de kleintjes genieten van een Meet & Greet met het duo Fien en Teun. In de middag is het optreden van Queen Must Go On en de Beegees by MainCourse. Zondagmorgen is de inmiddels traditionele openlucht kerkdienst met Praiseband All in One.
Op de Varkenmarkt is de zaterdagavond met de Gold Party met het optreden van vier DJ’s inmiddels uitverkocht. Zondag mag het publiek genieten van ‘Zoden aan de Dijk’, de tributeband van de Dijk. De presentatie van de feestavonden is in handen van huis DJ Tommy Netten.
Met zoveel vertier in de stad is, kan iedereen zich wel vermaken. Maar wie toch even buiten de stadsgrenzen wil kijken kan een bezoekje brengen aan de Visserijdag in Woudrichem, met Riveer ben je zo aan de overkant. Voor een dag dompelt het vestingstadje zich weer in haar roemrijke visserijverleden. Zo treden visserskoren op, worden oude ambachten gedemonstreerd en kun je boottochtjes maken met een van de vele historische scheepjes.
Wie meer van auto’s houdt is zaterdag welkom bij de derde editie plaats van de Cars&Coffee Meeting Brabant in Hank bij Wegrestaurant Napoleon met een supergezellige autoshow met oldtimers, youngtimers, performance, maar ook motoren en brommers.
En wil je nu eindelijk eens alles te weten komen over de stadswallen en de vesting van Gorinchem, dan kun je zondagmiddag een stadswandeling maken onder leiding van een gids van de Vesting Werkgroep Gorinchem. De wandeling begint om 14.00 uur op de Grote Markt, wel vooraf aanmelden.


















