
Extra drukte door start herfstvakantie
9 oktober 2026 om 08:18 Verkeer en vervoerREGIO ANWB Verkeersinformatie verwacht deze en volgende week vrijdagmiddag extra drukte op de weg door de herfstvakantie. Op vrijdag 9 oktober sluiten de scholen in de regio Noord, de week erop zijn de regio’s Midden en Zuid aan de beurt. Wegwerkzaamheden veroorzaken extra oponthoud.
De eerste files ontstaan vrijdag rond het middaguur. Met name in het midden van het land, in Gelderland en in Noord-Brabant wordt het druk. Zo is het aansluiten op de A2 en A27 van Utrecht naar het zuiden en op de A1 en A12 naar het oosten. De piek van de spits ligt rond 16.30 uur.
WERKZAAMHEDEN A2
Verkeer richting Maastricht moet vrijdag rekening houden met de afsluiting van de A2 tussen de knooppunten Het Vonderen en Kerensheide. Vanwege werkzaamheden is de weg vanaf donderdagavond 8 oktober in zuidelijke richting dicht. Vanaf vrijdagavond tot maandagochtend geldt dat voor beide richtingen.
LANGDURIGE AFSLUITING A59
Van 16 oktober tot 26 oktober is de A59 Den Bosch - knooppunt Zonzeel in beide richtingen afgesloten tussen Oosterhout en Waalwijk. De langdurige werkzaamheden zullen veel extra reistijd opleveren, verwacht Rijkswaterstaat.
HINDER RICHTING BELGIË
Verkeer richting België kan vanaf vrijdagavond 16 oktober niet via Eindhoven naar Antwerpen. Van 16 oktober tot en met 19 oktober is de A67 dicht tussen Eindhoven en Eersel. Een alternatief is de route via Breda over de A58 en de A16.
Evenementen die lokaal drukte veroorzaken:
Dutch Design Week, Eindhoven. 17 - 25 oktober
Halloween Fright Nights, Walibi. T/m 1 november


















