
ArkelStad notarissen: Erfenis op aan drugs? Voorkom het!
25 februari 2025 om 14:59 ZakelijkGORINCHEM Elke maand praten de notarissen van ArkelStad notarissen ons bij over actuele zaken. Deze keer over het risico dat uw nalatenschap verloren gaat aan ongewenste uitgaven, zoals die voor drugs. Er zijn mogelijkheden om dat risico te voorkomen, maar dan moet u wel bij de notaris langs voor advies. Het is de moeite meer dan waard; u wilt immers niet dat uw zorgvuldig opgebouwde kapitaal nu uw overlijden in verkeerde handen valt.
Het is een nachtmerrie voor elke ouder: een kind dat door welke oorzaak dan ook verslaafd raakt aan drugs, drank of gokken. Bij leven kunt u daar wellicht nog iets aan bijsturen. Maar wat gebeurt er na uw overlijden ? En ook belangrijk: waar gaat uw erfenis dan aan op? Het is een zeer verontrustende gedachte dat uw zoon of dochter met zijn of haar erfdeel verkeerde dingen gaat doen. Die verleiding zal waarschijnlijk groot zijn, als er voldoende geld is en het toezicht van de ouders is weggevallen. Het is dus belangrijk om u daar nú in te verdiepen. En dat hoeft u zeker niet alleen te doen. De notaris van ArkelStad helpt u er graag bij.
ONDER BEWIND
Stel, u heeft een kind dat u wel wilt laten erven, maar u maakt zich zorgen dat de erfenis op zal gaan aan drank, drugs of gokken. Dan zijn er verschillende stappen die kunnen worden ondernomen.
AANVECHTEN
Wat iemand ontvangt uit een erfenis kan onder bewind worden gesteld. De bewindvoerder beslist dan of er geld word uitgekeerd. Uw zoon kan een levenslang bewind wel aanvechten bij de rechter als hij vindt dat de reden onjuist is.
LEGITIEME PORTIE
Onterven en bewind gaan niet samen. Of u onterft uw zoon en hij claimt zijn legitieme portie (minimum erfdeel) op grond van de wet (zonder bewind), of u laat aan uw zoon een erfdeel of geldbedrag na met een bewind. Als u uw zoon meer geeft dan zijn minimale erfdeel, dan is het aantrekkelijk om het bewind te accepteren.
TESTAMENT
U heeft een goed testament nodig. De notaris kan dit uitwerken in uw testament en zal vragen wat de reden is van het bewind en hoelang het moet duren. Ook belangrijk: wie gaat u benoemen als bewindvoerder? De wet gaat uit van een vergoeding van 1 procent over de waarde van het onder bewind gestelde vermogen per jaar.
Zoals gezegd, niemand wil in een dergelijke situatie terecht komen. Maar als het dan gebeurt, is het verstandig om u er snel en duidelijk over te laten adviseren. Dat geeft u als ouder rust en uw kind helderheid over de financiële mogelijkheden en onmogelijkheden die ontstaan na uw overlijden.
Neem vrijblijvend contact met ons op. Kijk op onze website www.arkel-stad.nl, mail naar info@arkel-stad.nl of bel Esther Dekker, 0183-216690.

















