
Gorinchem onderzoekt minimapas voor gratis menstruatieproducten
3 maart 2023 om 11:16 ZorgGORINCHEM De gemeente Gorinchem onderzoekt of met een minimapas voor meisjes en vrouwen gemakkelijker menstruatieproducten verstrekt kunnen worden. Ze wil daarmee meisjes en vrouwen ontzorgen die door geldtekort niet zelf kunnen voorzien in de aanschaf van menstruatieproducten.
Op 29 september vorig jaar nam de raad unaniem een motie aan om gratis menstruatieproducten te verstrekken aan minima. Een op de tien meisjes leeft in armoede en heeft geen geld om zelf menstruatieproducten te kopen. In Gorinchem zou het gaan om 925 meisjes en vrouwen die hier mee te maken hebben. Toen de motie werd ingediend, telde de stad drie plekken waar gratis menstruatieproducten werden aangeboden, namelijk bij de Speelgoedbank, bij de Voedselbank en in de Bibliotheek AanZet. Deze drie organisaties hadden zich op eigen initiatief gemeld bij het Armoedefonds, die door middel van giften de producten gratis aanbiedt.
Vanwege de grote toeloop heeft het Armoedefonds inmiddels een aanmeldpauze ingelast, zodat uitbreiding van het aantal uitgiftepunten niet mogelijk is. De gemeente is wel in gesprek met het Armoedefonds. Coby Dekker van de Speelgoedbank liet recent op de zeepkist in het stadhuis al weten dat ze bij de verstrekking van de menstruatieproducten de ‘meest afschuwelijke verhalen’ te horen kreeg. Tijdens haar verhaal op de zeepkist noemde Dekker zelf een stadspas voor minima, waarover ze in gesprek is met de gemeente.


















