Afbeelding
Wim den Besten

Overtuigende winst van GKV in eerste wedstrijd

6 september 2026 om 17:00 Korfbal

GORINCHEM Zaterdag 5 september speelden de korfballers de eerste van zes speelrondes van de najaarscompetitie. GKV Den Elzen Autoschade komt na een avontuur in de Ereklasse deze competitie weer uit in de Hoofdklasse. De eerste ontmoeting uit tegen Kinderdijk wisten coach Tom van de Burgt en zijn team na een aantrekkelijke wedstrijd verdiend winnend af te sluiten.

GKV Den Elzen startte in de aanval o.a. met de van Blauw Wit Amsterdam overgekomen Thijs Rodenburg. Het eerste team kende nog meer wijzigingen t.o.v. het afgelopen seizoen. Vaste waarde Nikki Bos is er even niet bij vanwege een wereldreis. Jelle Post stopte en Rachel Romijn en Maren van Krieken werken aan hun terugkeer na een kruisbandoperatie. Hun vervangers zijn Marc Ouwerkerk, Sabine van Baalen en Jasmijn Verweij, die overkwam van Animo Geldermalsen.

Het was Kinderdijk dat in de eerste aanval direct de score opende. Na bijna vier minuten spelen scoorde Nienke van der Weijden de eerste van de vier vrije ballen die ze deze wedstrijd wist te maken en bracht de stand daarmee op 2-2. Aan het eind van de wedstrijd had GKV Den Elzen vijf van de zes gekregen vrije ballen weten te scoren. Daarmee waren de Gorinchemmers een stuk scherper dan Kinderdijk dat haar vier vrije ballen niet wist te benutten.

Na een minuut of tien spelen was de stand 5-6 en liep GKV Den Elzen uit tot 5-8. Maarten Romijn maakte dat achtste doelpunt na een hele mooie diagonale pass van Maren den Besten. Door goed verdedigend werk kreeg Kinderdijk weinig kans om lange aanvallen te spelen en stokte bij de thuisploeg het scoren enige tijd. Zo’n zeven minuten voor het eind van de eerste helft lukte het Kinderdijk toch terug te komen tot 8-9. GKV Den Elzen trapte het gaspedaal nog eens in en liep weer uit naar 8-11. Ook Kinderdijk perste het laatste beetje energie er nog even uit waardoor de ruststand 11-13 was.

Na de rust was bouwde GKV Den Elzen de voorsprong uit naar 11-16. Daarna werden de duels even behoorlijk fel, maar de Gorinchemmers bleven rustig en lieten Kinderdijk niet meer dichterbij komen. Het meegereisde Gorinchemse publiek zag nog een aantal mooie acties, zoals een doelpunt van Maren den Besten na goed aanvalsspel en een prima pass van Kelsey Hille. En een schitterende aanvallende actie van Niek van der Weijden die hij met een doelpunt bekroonde. Helaas werd dat doelpunt afgekeurd. Na het laatste fluitsignaal stond er een mooie 15-20 op het scorebord en had GKV Den Elzen de eerste punten van deze competitie binnen.

Zaterdag 12 september speelt GKV Den Elzen Autoschade om 15.30 uur de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen KCR uit Ridderkerk, dat afgelopen zaterdag met 20-17 wist te winnen van Albatros.

Winnie Boeter

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie