
Ingebruikname proefopstelling fitnesstoestellen bij Buiten de Waterpoort Gorinchem
14 juli 2025 om 15:48 OverigGORINCHEM Zaterdag 12 juli is bij Buiten de Waterpoort een nieuwe sportplek feestelijk geopend. De sportplek met een proefopstelling met fitnesstoestellen is het resultaat van de motie Sportplezier Buiten de Waterpoort die tijdens de ideeënmarkt van de gemeenteraad in maart dit jaar werd ingediend door Stjephan Barbalic.
De nieuwe outdoor fitnesszone is uitgerust met negen moderne sporttoestellen. Deze zijn geschikt voor verschillende niveaus en soorten training. Tijdens de feestelijke opening konden bezoekers onder begeleiding van sportprofessionals de toestellen direct uitproberen.
ONDERZOEK: HOE GEBRUIKEN WE DEZE PLEK?
De komende twaalf weken doet de gemeente mee aan het Opensports praktijkonderzoek. Met behulp van slimme sensoren wordt het gebruik van de toestellen gemonitord. Zo wordt inzichtelijk hoeveel mensen er gebruik van maken, op welke momenten van de dag, en hoe het gebruik zich verhoudt tot bijvoorbeeld het weer. Daarnaast kunnen gebruikers hun ervaring delen. Op de toestellen zit een QR code. Na het scannen hiervan kan een korte digitale vragenlijst worden ingevuld. De resultaten van het onderzoek helpen de gemeente om een goed onderbouwd besluit te nemen over een eventuele permanente inrichting van deze sportplek.
De sporttoestellen staan er voorlopig tot begin oktober. Iedereen is welkom om te ontdekken hoe leuk én makkelijk het is om in de buitenlucht te bewegen. De locatie is vrij toegankelijk.
IDEEËNMARKT
Op 27 maart 2025 vond de ideeënmarkt van de gemeenteraad plaats. Tijdens deze markt presenteerden inwoners, verenigingen en maatschappelijke organisaties hun plannen aan de raadsleden. In totaal zijn acht moties aangenomen. De motie Sportplezier Buiten de Waterpoort is de eerste motie die wordt uitgevoerd. Het initiatief voor een toegankelijke, openbare sportplek voor jong en oud komt van inwoner Stjephan Barbalic.


















