
Gorcumse tafeltennissers schrijven geschiedenis
27 april 2026 om 13:15 TafeltennisGORINCHEM Afgelopen zaterdag speelde het 1e team van Tafeltennis Club Gorkum de promotiewedstrijd. De week ervoor hadden ze de competitie in de 1e divisie afgesloten met 25 punten verschil op de nummer 2 Sittard 1.Afgelopen zaterdag volgde de beslissingswedstrijd tegen de nummer 1 van de andere poule SKF1 uit Veenendaal. Er werd gespeeld op neutraal terrein bij VTV Nieuwegein.
Gorkum kon de sterke Spanjaard Alberto Lillo Bordajandi niet opstellen omdat hij zich had geplaatst voor het WK dat deze week begint in Londen. Namens Gorkum speelden Jochem de Hoop, Isaac Kingham (17) en Matthias Scheurwater (18). Namens SKF Veenendaal speelde Marco Stefanidis, Pieter van den Berg en Sam Groenewoud. Gorkum was al bij aanvang de favoriet. Er was veel support uit Gorinchem meegekomen.Matthias opende de wedstrijd met een triller tegen Pieter van de Berg. De eerste twee sets won hij overtuigend met 11-9 en 11-2 waarna Pieter terug kwam tot 2-2. De vijfde set leek Pieter te gaan winnen maar Matthias vocht zich van een 8-10 achterstand terug naar 12-10 winst. Het belangrijke eerste punt was binnen. De tweede wedstrijd van Jochem tegen Sam werd door Jochem overtuigend gewonnen met 3-1, waarna Isaac tegen de kopman van SkF moest. Deze kopman, Marco, had in de competitie nog geen wedstrijd verloren. Isaac speelde sterk en won met 3-1.
Met 3 punten ging Gorkum met Jochem en Matthias aan de dubbel beginnen. Na een matige eerste set, die ze verloren, kwamen ze er goed in en ze wonnen daarna overtuigend met 3-1.Gorkum had daarmee 4 punten. Met 6 punten zou de winst binnen zijn, dus nog 2 wedstrijden te gaan. Jochem won wedstrijd 5 van Pieter met 3-1. Matthias verloor de wedstrijd tegen Marco met 1-3. Met een 5-1 stand begon Isaac zijn wedstrijd tegen Sam Groenewoud die hij met 3-0 won. Gorkum besliste zo met 6-1 de wedstrijd en is kampioen. Arnoud Meijer, die dit seizoen voor het laatst speelde bij Gorkum, coachte deze dag het team.
De club is Arnoud dankbaar voor zijn sportieve inzet in de afgelopen 4 seizoenen. Hij was met zijn verdedigende spel een aanwinst voor het team.Nu het team naar de eredivisie gaat schrijft het team opnieuw geschiedenis voor Gorkum. Nooit eerder speelde een tafeltennis team van Gorkum op het hoogste landelijke niveau. Matthias Scheurwater begon zijn carrière bij de club als 10 jarige in 2017. Hij begon fanatiek met trainen bij Jochem de Hoop en zijn vader Ben de Hoop die in die jaren jeugdtrainer waren van de club. Nu staat Matthias 3e van Nederland onder de 19. Hij blijft ook de komende competities spelen bij Gorkum. Daarnaast speelt hij in België bij Sokah.Bjarne van den Haselkamp (20) speelt ook in het eerste team en is al heel wat jaren actief bij Gorkum (2019) na eerst bij Smash begonnen te zijn.


















