Archieffoto
Archieffoto Kimberly Fotografie

Overtuigende overwinning vrouwen De Linge/PCG uit bij AZC

16 maart 2026 om 08:08 Waterpolo

ALPHEN AAN DEN RIJN De waterpolovrouwen van De Linge/PCG hebben zaterdag een overtuigende overwinning geboekt in de wedstrijd tegen AZC. De ploeg uit Gorinchem en Leerdam won met 3-7. 

De Linge/PCG begon sterk aan de wedstrijd. Het eerste doelpunt kwam tot stand via een eigen doelpunt van AZC, waardoor De Linge/PCG al vroeg op voorsprong kwam. Niet veel later wist Laura van den Brom de voorsprong verder uit te bouwen. Daarmee werd de eerste periode afgesloten met een 0-2 stand. 

In de tweede periode bleef De Linge/PCG de bovenliggende partij. Iris Schepers en Esmay van den Reek wisten beiden te scoren. AZC deed tussendoor iets terug, waardoor de stand halverwege de wedstrijd 1-4 was. 

In de derde periode was het Kimberly de Pater die tweemaal het net wist te vinden. Hierdoor liep De Linge/PCG verder uit en stond er aan het einde van de derde periode een 2-6 voorsprong op het scorebord. Opvallend was dat Kimberly de Pater en Renée Plenter elkaar deze wedstrijd vervingen onder de lat. Beide speelsters lagen sterk te keepen en wisten meerdere kansen van AZC onschadelijk te maken. 

In de laatste periode werd er door beide ploegen nog eenmaal gescoord. Met een verrassende midvooractie wist Jasmijn van Wijk in de laatste aanval van de wedstrijd het net te vinden, wat zorgde voor de uiteindelijke 3-7 eindstand. 

Hoewel De Linge/PCG een goede wedstrijd speelde, zijn er ook nog verbeterpunten waar de ploeg komende week op kan trainen, met name in de afwerking van de kansen. Doelpuntenmakers: Kimberly de Pater (2), Laura van den Brom, Esmay van den Reek, Iris Schepers en Jasmijn van wijk (allen 1).

Volgende week nemen de vrouwen het op tegen Z&PC dames 2 uit Rotterdam. 

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie