Laatste lunchconcert in Grote Kerk

21 augustus 2013 om 00:00 Nieuws

GORINCHEM - Het laatste lunchconcert in de Grote Kerk staat alweer voor de deur. Het programma, dat op 28 augustus plaatsvindt, is getiteld 'Summertime' en dit keer zullen Mezzospraan Annelies van der Vlies en pianist Hans van Beelen optreden. Het programma omvat, behalve het bekende "Summertime" van George Gershwin, vele andere 'zomerse' liederen van verschillende componisten: Händel, Brahms, Duparc, Chopin en Bizet zullen aan bod komen, maar ook de Nederlandse componist Diepenbrock.

Annelies van der Vlies besloot na haar studie psychologie klassieke zang aan het Conservatorium in Amsterdam te gaan studeren; in 2004 rondde ze deze studie af. Ze volgde verschillende masterclasses bij beroemdheden, onder wie Christiane Oelze, Margreet Honig, Emma Kirkby en Udo Reineman. Inmiddels heeft ze al talrijke concerten gegeven. Zo zong ze solopartijen in het Gloria van Vivaldi, de Messiah van Händel, de Requiems van Mozart en Dureflé, cantates van Bach en de Elias van Mendelssohn. Ze zong onder bekende Nederlandse dirigenten, zoals Jos Vermunt, Jos van Veldhoven, Jaap van Zweden en Johannes Leertouwer. Ook gaf ze recitals met liederen van verschillende componisten en zong ze in opera's van Purcell en Britten. Een veelzijdige zangeres dus, die ook nog deel uitmaakt van een vocaal kwartet, een kamerkoor (Ars Musica) en een vrouwensextet (EVA). Haar repertoire strekt zich uit van oude muziek tot eigentijdse composities.

Hans van Beelen studeerde piano aan de conservatoria van Den Haag en Amsterdam, waar hij in 2005 afstudeerde. Ook hij nam deel aan verschillende masterclasses en won verschillende prijzen op concoursen in binnen- en buitenland. Hans treedt regelmatig op als solist en als begeleider van zowel instrumentale als vocale muziek. Inmiddels heeft hij een voorliefde voor vocaal repertoire ontwikkeld.

Deze twee ervaren musici zijn te beluisteren tijdens het laatste lunchconcert, op woensdag 28 augustus om 12.15 uur in de Grote Kerk. Stichting 'Vrienden van de Grote Kerk' nodigt eenieder van harte uit. Na afloop van dit gratis toegankelijke concert zal gecollecteerd worden ten bate van het behoud van de Grote Kerk.

Meer informatie over de stichting 'Vrienden van de Grote Kerk' is te vinden op de geheel vernieuwde website www.grotekerkgorinchem.nl. Deze vernieuwde website is ontworpen door de jonge Gorkumse ontwerper Elis Qazi en gerealiseerd door Dennis Lokerse. Beiden hebben dit geheel belangeloos gedaan.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie