De bewoners hebben een grote tuin aangelegd rond de Tiny Houses
De bewoners hebben een grote tuin aangelegd rond de Tiny Houses Aangeleverd

Tiny Houses Klein Dalem opent haar deuren op Burendag

7 september 2026 om 13:43 Activiteiten

DALEM  De bewoners van de zeven Tiny Houses aan de Waaldijk in Dalem sluiten aan op de landelijke Burendag van 26 september. Van 12 tot 4 uur ’s middags is iedereen welkom om het terrein van het project te bezoeken. Ook zijn meerdere huisjes geopend voor geïnteresseerde blikken.

Het terrein waarop de Tiny Houses zijn geplaatst - de eerste alweer vier jaar geleden - is in de loop van de afgelopen jaren veranderd van een kaal weiland in een weelderig bos met enkele honderden bomen en struiken. Ook hebben de bewoners een ruime moestuin annex boomgaard aangelegd. Gasten van de Burendag kunnen naar hartenlust rondlopen in de ‘Scharreltuin’. Een gedeelte van de oogst van de boomgaard-moestuin zal op deze dag te koop zijn.

Naast het bewonderen van het groen biedt Klein Dalem bezoekers ook de mogelijkheid om de afzonderlijke Tiny Houses van binnen te bekijken. Bewoner van het eerste uur Petra Sonneveld hierover: ,,Wij laten graag zien hoe we met een beperkte ruimte en een kleine ecologische voetafdruk een comfortabele woonomgeving hebben gecreëerd.” Ook is de gemeenschappelijke ruimte te bezichtigen waar de Tinyhousers hun wasje draaien, etenswaren invriezen en gebruik kunnen maken van de gemeenschappelijke oven.

De bewoners geven de Burendag een ruime interpretatie. Ruud Guldemond, voorzitter van de wooncoöperatie waarin het project in ondergebracht, stelt: ,,Wij hopen dat naast onze directe buren uit Dalem ook mensen uit Gorinchem en Vuren de weg naar onze stek zullen vinden en kijken er naar uit om vragen over ons woonexperiment te beantwoorden.”

Het Tiny House project is bereikbaar via de toegang van de naastgelegen Garage Van den Bergh, Waaldijk 9. Vanaf 12 uur staat de koffie klaar.

Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie