Dansschool Papillon van Anja Rietveld treedt op de Grote Markt op bij de ontvangst van Sinterklaas
Dansschool Papillon van Anja Rietveld treedt op de Grote Markt op bij de ontvangst van Sinterklaas GP-buro

Aankomst Sinterklaas en Kunstdagen zorgen voor bruisend weekend in Gorinchem

14 november 2025 om 11:35 Recreatie

GORINCHEM Veel mensen hebben de mooiste vestingstad van Nederland al lang ontdekt, ook Sinterklaas komt ieder jaar weer terug naar de stad en wordt steeds warm onthaald. Zaterdag om 10.00 uur arriveert hij met twee boten in de Lingehaven; de tweede boot is vooral nodig voor de vele pieten die in zijn kielzorg naar Gorinchem komen. Zaterdag en zondag kun je ook genieten van de Nederlandse Kunstdagen in de Evenementenhal. 

De pepernoten liggen al lang in de winkels, de organisatie voor een feestelijke Sinterklaasintocht is geregeld. Na ontvangst in de LIngehaven trekt de stoet eerst door de binnenstad; ’t Eind, Langendijk, Hoogstraat, Gasthuisstraat, Passage, Bloempotsteeg, Arkelstraat, Kelenstraat en tenslotte naar de Grote Markt. Daar heet burgemeester Melissant Sinterklaas welkom. Op de Grote Markt treedt dansschool Papillon op. Na de vertrouwde balkonscène krijgt Sint Nicolaas even rust, want ’s middags wacht hem een heel programma in Gorinchem. Van 13.15 tot 14.00 Piazza Center, van 14.15 tot 15.00 winkelcentrum Wiardi Beckmannplein, van 15.15 tot 16.00 winkelcentrum Hoog Dalem.

OOSTERBLIEK

Sinterklaas komt zondag 16 november alweer voor de zevende keer naar Sporthal de Oosterbliek in Gorinchem. Ieder jaar is er een Sinterklaas voorstelling waar het altijd weer een verrassing is wat er gebeurt. Maar dit jaar heeft meneertje Koekepeertje een verrassing voor Sinterklaas en nodigt alle kinderen en ouders uit om te komen kijken. Een klein tipje van de sluier kunnen we wel oplichten, Sinterklaas is gek op het circus……..zou er dan een circus komen?

HULPPIET

Nog meer Sint plezier is vanaf zondag te beleven op Slot Loevestein. Op 16, 22, 23, 29 en 30 november is Sinterklaas zelf aanwezig op Slot Loevestein, samen met zes Pieten. Bezoekers kunnen hem persoonlijk ontmoeten, met hem op de foto en natuurlijk hun naam in het grote boek schrijven. Een feest vol speuren en kleuren, gymmen en klimmen. Tot en met 5 december kunnen kinderen en (groot)ouders zich onderdompelen in de magie van het Sinterklaasfeest. Bezoekers worden verwelkomd in een prachtig versierd kasteel waar overal cadeautjes opduiken en vrolijke Pieten rondlopen. Tijdens het Sintfestijn kunnen jonge bezoekers zelf een echte Hulppiet worden. 

KUNSTDAGEN

Op zaterdag 15 en zondag 16 november verandert de Evenementenhal Gorinchem in een bruisend centrum voor kunst en creativiteit. Meer dan honderdveertig kunstenaars uit Nederland presenteren hun werk en ontmoeten bezoekers uit Gorinchem en omgeving persoonlijk. Een uniek weekend om kunst te ontdekken, te ervaren én te beleven. 

SNUFFELMARKT

Zondag kun je naar de megasnuffelmarkt in de Evenementenhal. Ben je op zoek naar tweedehands items of unieke vintage vondsten? Dan is de Mega Snuffelmarkt in Gorinchem dé plek om te zijn! Op zondag 16 november verandert de Evenementenhal in een paradijs voor schatzoekers en koopjesjagers. 

MOVE-IT

In de kantine van SVW treedt zondag 16 november de band Move-It op. Move-It‘s repertoire bestaat uit herkenbare meezing muziek uit de jaren zestig en zeventig en meer.  De toegang is gratis zowel voor leden als niet leden. Inloop 14.30-15.00 uur. Het optreden wordt mede mogelijk gemaakt door de Vrienden-relatieclub SVW.

FOLKSESSIE

in Café de Keizer! kun je elke derde zondag van de maand aanschuiven bij de traditionele folk sessie. De kroeg gaat zondag om 14:00 uur open. De sessie is dan van 15:00-17:00 uur. De sessie is voor iedereen toegankelijk, van beginners tot gevorderden spelen voornamelijk Ierse muziek en balfolk nummers. Wat betreft instrumenten kun je denken aan: viool, fluit, dwarsfluit, gitaar, ukelele, harp, bodhrán, trekzak, bouzouki en accordeon.  


Cafe de Keizer

ODE AAN JAN ROT

In theater Peeriscoop kun je zaterdagavond genieten van de ‘Ode aan Jan Rot’, uitgevoerd door zijn vrienden.  Honderden liedjes zongen zij samen, Jan Rot en Marjolein Meijers (ex Berini’s), meer dan 20 jaar als duo An en Jan. Samen brachten ze vele albums en singles uit. Begin 2022 overleed de gevierde zanger en theatermaker. ,,Je gaat toch wel een voorstelling maken met mijn liedjes?”, vroeg Jan de laatste keer dat ze elkaar zagen. En zo geschiedde.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie