De elektrische veerpont meert aan bij het steiger in Werkendam
De elektrische veerpont meert aan bij het steiger in Werkendam Hannie Visser-Kieboom

Elektrische veren van Riveer Gorinchem eindelijk in de vaart

3 januari 2024 om 16:56 Verkeer en vervoer

GORINCHEM Een jaar later dan gepland varen vanaf 2 januari de elektrische veren Gorinchem XII en Altena VII nu vanaf Gorinchem naar Woudrichem, Sleeuwijk, Hardinxveld-Giessendam en Werkendam. Tot twee keer toe werd de ingebruikname van de veren uitgesteld.

De eerste opleverdatum was 1 januari 2023, maar leveringsproblemen door onder andere de oorlog in Oekraine gooide roet in het eten. De oplevering werd een half jaar doorgeschoven en de veren werden eind juni feestelijk gedoopt. Maar ook na de doop bleken nog kinderziektes in het elektrisch systeem voor problemen te zorgen. Dat werd mede veroorzaakt door de late aanleg van de aansluiting voor het opladen van de elektrische veren. Na nog een half jaar testen werden de veren op 2 januari 2024 inigebruik genomen.

Tegelijkertijd veranderde het vaarschema van de veren. Zo vaart de veerdienst vanaf Gorinchem naar Werkendam nu ook via Sleeuwijk. De veerpont Altena VII vaart nu een rondje vanaf Gorinchem via Sleeuwijk, Boven-Hardinxveld, Werkendam, Boven-Hardinxveld en dan weer terug naar Gorinchem, de pont is nu een paar minuten langer onderweg. 

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie