
Nederlandse vakantieparken hebben het drukker dan voor pandemie
28 januari 2022 om 07:00 PartnercontentOpvallend nieuws de afgelopen week; Nederlandse vakantieparken hebben het drukker dan in de periode voor de pandemie. Verschillende campings in Limburg zien dat het aantal bezoekers toegenomen is, mede doordat een vakantie in het buitenland de afgelopen twee jaar lastig was. Niet alleen in de afgelopen periode nam de bezetting van de campings en vakantieparken toe. Ook in de afgelopen twee zomervakanties was het erg lastig om last-minute een kampeerplek of vakantiehuisje te vinden voor Nederlandse gezinnen. De verschillende provincies hebben ontzettend veel te bieden. In Limburg waan je jezelf even in het buitenland, met het glooiende landschap en de karakteristieke Limburgse dorpjes. Het gevoel van even weg zijn!
Vakantieparken zien aantal boekingen voor voorjaar groeien
Veel gezinnen besluiten in de voorjaarsvakantie nog dichtbij huis te blijven. Mede doordat bijvoorbeeld een wintersportvakantie, waar voorheen vaak voor werd gekozen, nog erg lastig te organiseren blijkt te zijn. Voor een vakantiepark in Limburg, Noord-Brabant of bijvoorbeeld Friesland een goede ontwikkeling. Zij hopen in het voorjaar te profiteren van de hoge bezetting op de parken, in lijn met de huidige trend. Daarbij is het nog onzeker of Nederlandse gezinnen ook tijdens de zomervakantie in eigen land zullen blijven. Immers, er mag steeds meer in de verschillende Europese landen. Het is het gevolg van het feit dat het ziektebeeld van de omikronvariant milder lijkt te zijn dan die van de deltavariant.
Voordelen van een vakantie in eigen land
De keuze voor een vakantie in eigen land biedt verschillende voordelen. Je hoeft niet langer uren in de auto te zitten, voordat je op je vakantiebestemming arriveert. Daarnaast biedt een vakantie in eigen land het voordeel, dat je snel kunt schakelen bij een aanscherping van de geldende maatregelen. Je moet er niet aan denken, dat je halsoverkop terug naar Nederland moet reizen als men de lokale maatregelen aanscherpt en een vertrek uit een vakantieland daardoor lastig is. Zoals eerder genoemd heeft Nederland vakantiegangers daarbij ontzettend veel mooie plekken te bieden. Wandel in de natuur, neem de fiets mee of bezoek bijvoorbeeld een museum of dierentuin in de buurt.
Slechte zomer nadeel van een vakantie in Nederland
Enig nadeel aan een vakantie in Nederland is het risico op slecht weer. Daar waar je in landen als Spanje, Frankrijk en bijvoorbeeld Portugal verzekerd bent van zomerse temperaturen, geldt dat voor Nederland allerminst. Het bleek de afgelopen zomerperiode, toen het aantal zomerse dagen tegenviel. Niet alleen lag de temperatuur relatief laag, ook regende het op een groot aantal dagen. Het beperkte aantal zomerse dagen lag veel lager dan het gemiddelde van de laatste tien jaar. Het was voor veel gezinnen een reden om in de herfstvakantie alsnog naar het buitenland af te reizen voor een zonvakantie. Een voordeel: het kan de komende zomer weer heel anders zijn!

















